Hizmetler

3D TASARIM; 3d mimari sunumlar, 3d animasyonlar, ışık / güneş çalışmaları, materyal çalışmaları, modelleme, tasarım, grafik tasarım, web tasarım ve genel ürün ihtiyaçlarınız için uygun maliyetli komple çözümler sunar. 3D resimlendirme ve sunumlarımız fotogerçekçi sitilden geleneksel sitile kadar birçok çeşidi içermektedir.

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

1.AŞAMA Veri Toplama

Projeniz için 3D bir görüntü oluştururken ilk aşama, tasarım ile ilgili tüm gerekli bilgiyi bizimle paylaşmanızdır. Daha fazla bilgi paylaşmanız tasarımı daha iyi anlamamıza bu da sonuçta daha gerçekçi bir görüntü ortaya çıkarmamıza yardımcı olur.

Her çeşit veriden; peçete tarzı tasarımından Autocad CD sine varana kadar, 3D tasarım ortaya çıkarmamız mümkündür. Bütün ölçü ve boyut bilgileri sağlandığı sürece, tasarım takımımız projenizin her detayını 3D özenli bir usta işi modele dönüştürmeye başlayabilir.

Minimum Gerekli bilgiler

 • Bütün kat planları ve yükseklikler
 • Çevre bilgisi
 • Zaman (Gündüz ya da gece)
 • Tercih edilen kamera açısı ( İnsangözü görüntüsü, açılar ile birlikte)
 • Son modele koyulacak diğer mimari olmayan unsurlar
 • Son çıktı tipi ve ölçüsü ( Broşür – Powerpoint – Bilboard)

2. AŞAMA Modelleme İskelesi

Bütün bilgi elimizde ve şimdi yapılması gereken 3D yazılımlardan tam bir 3D model yaratmak.

Bütün modelleme süreci genellikle gerekli detayların miktarına ve tasarımın karmaşıklığına bağlı olarak 3-7 gün sürer. Buna karşın çok basit bir tasarımın modellenmesi birkaç saat sürebilir. Büyük şehir ölçekli çok detaylı projeler 1 hafta ile 1 ay arasında sürebilir.


3. AŞAMA Dolgu ve Işıklandırma

Bu aşama yaratmış olduğumuz modele hayat vermeye çalıştığımız aşama olduğundan 3D tasarımın en önemli aşamasıdır. Bu aşama genellikle, modelin ve kamera açısının onaylanması için gri ölçüde hazırlanan ön izlemenin müşterimize gösterilmesiyle başlar. Modellemedeki herhangi bir hata bu aşamada düzeltilebilir. 3D model üzerindeki her türlü değişiklik ve final sunumunun tercih edilen kamera açılarını, renkleri, materyalleri, ambiyansı, doygunluk ve atmosferi belirlemek bu aşamada yapılabilir.

Bu aşama aynı zamanda modeli daha canlı yapmak için tüm 3D birikimimizi ve çevremizi de modele koyduğumuz aşamadır.

NOT: Tasarımdaki değişikliklerden ötürü yapılan yenilemelerin modellemeyi geciktirebilmesinden dolayı ek ücret talep edilebilir. Bir tasarım düzeltmesi, tekrar modelleme aşamasına dönmemizi gerektirdiğinden sunum sürecini yavaşlatabilir.

Ayrıca unutmayınız ki, kullanılan bütün materyaller, 3D kütüphanesi, ışıklandırma düzeni, 3D TASARIM takımının devam eden araştırmalarının ürünleridir. Bu metotların üretim teknik ve üretimleri tamamen gizlidir ve telif hakkı 3D TASARIM'ındır. Yukarıda belirtilen durumlarda, 3D TASARIM'ın prensibi hiçbir durum altında bu metotları açıklamamaktır.

 • Işıklandırma Düzeni
 • 3D Kütüphanesi ( 2D bit haritaları yada 3D ağları)
 • Materyaller ve Doygunluk Düzeni
 • Sunum Düzeni
 • Photoshop Düzeltme dosyası

4. AŞAMA Sunum ve Teslimat

Final ön izleme onaylandıktan sonra, resmi yüksek çözünürlükte sunmaya başlayacağız. Sunumlar istediğiniz ölçülerde hazırlanabilir.